Preliminary Results, 15 May 2011

Some of these might change as we complete checking and we won't update here; the latest result will be the one on the results page.

6-hour Event

Overall

  1. Cupid Stunts (Mark Wallace, Kath Allen, Ben Sutherland, Petone), 1160
  2. Centurions (Andy Foster & Mark Hearfield, Karori), 1060
  3. O-Men Again (Nick Engleback & Peter Wood, Wilton/Island Bay), 1055

Open

  1. Centurions (Andy Foster & Mark Hearfield, Karori), 1060
  2. O-Men Again (Nick Engleback & Peter Wood, Wilton/Island Bay), 1055
  3. Beam Me Up Scotty (Neil Davies & Phil Gavey, Johnsonville), 995

Mixed

  1. Cupid Stunts (Mark Wallace, Kath Allen, Ben Sutherland, Petone), 1160
  2. Team Party Bus (Andrew Thompson, Jeremy Gabe, Lower Hutt), 945
  3. JR (Jenny Cossey & Raymond Morgan, Strathmore), 870 +55P =925

Women

  1. Margarella (Margaret Reynolds & Ella Vilipaaama, Owhiro Bay, 765
  2. Chocolate and Coffee (Royce & Cecily Mills, P North/Wellington), 700
  3. Janet Wilson & Anne Lawrence (Ashhurst), 655

Family

  1. Family Randal (David, John and Kaitlyn (Karori), 730
  2. Flying Takahes (Mike and Chris Fee, Island Bay) 685
  3. M&M's (Pauline & Martine Barnes, Karori), 550

School

  1. Road Works (George Engleback & Liam Stevens, Wilton), 700
  2. Hicks from the Sticks (Katie Rodenburg & Jesse Watt, New Plymouth), 655
  3. Koll Klan (Jonathan Barnes, Hunter Saban, Rory Hammond, Karori), 630

Business House

  1. Bag of Cats (Sean Bardsley, Thomas Small, Craig Martell, Karori), 780
  2. Flock of Seagulls (Keith Hastings, Abigauil Walsh, Nick Cramp, Noelle Heffron, Ngaio), 615

3-hour Event

Overall

  1. Tough Like Jelly (Rachel & Liam Drew, Wilton), 740
  2. Calvin (Standrill), Simon (Teesdale) and Shamus (Morrison), Ngaio, 585
  3. Scouts Supreme (Levin), 540

Open

  1. David Pugh-Williams and Rob McCrudden (Chch), 535
  2. TRKS (Keith & Sarah Woolley, Robyn & Tom Meaclem, Karori), 490
  3. Team Applause (Arthur & Jacob Klapp, Evans Bay), 475

Mixed

  1. Tough Like Jelly (Rachel & Liam Drew, Wilton), 740
  2. Jane Harding & Dave Thorburn, Wilton, 485
  3. Desiz (Kanwalpreet Kaur, Vishesh Taneja, Yadwinder & Jyoti Sharma, Petone), 465

Women

  1. Wild West Trampers (Ann Kendon, Jo McKenzie, Suzie McQuoid, Wadestown), 425
  2. The Wonderers (Janny Fildes, Michelle Lendnal, Karori), 425
  3. The Dorises (Sue Slater, Sue Gemmell, Seatoun), 415

Family

  1. Mitchell Family (Nicola, Peter, Ben & Sam, Ngaio), 470
  2. 2D's (Ewen & Jago Dellow, Pauatahanui), 445
  3. Energiser Bunnies (Tom Workman, Heather Mills, James, Kate & Mia Guzzwell, Karori), 385

School

  1. Calvin (Standrill), Simon (Teesdale) and Shamus (Morrison), Ngaio, 585
  2. Scouts Supreme (Levin), 540
  3. WC & WGC Axolotls (Ellie Molloy, Sylvie McLean, Lathan Thomas, Andrew Spekreijse, Churton Park), 515

 

This page is maintained by
Website design and advertising by